Kanna på rechaud med brännare, höjd 34, kaffekanna, höjd 27 cm, tekanna, höjd 26 cm, gräddkanna, höjd 15 cm, sockerskål med lock, höjd 13,5 cm, tespindel med skål, längd 16,5 cm, samt bricka 73 x 48,5 cm.
Total vikt 8090 gram.
Smärre bucklor och slitage. Tekannans gångjärn skadat.