Saara Hopea, 12 st, cocktailglas, modell 2126, Nuutajärvi Notsjö, 1900-talets mitt.
Kupa i klart glas, färgade ben. Höjd 8 cm.
Ett nagg. Åldersrelaterat slitage.
Formgiven 1954.