Silver Övrigt
1324157

Kaffeservis, 3 delar, silver, Eric Kalb Eftr, Halmstad 1938.

Kaffeservis, 3 delar, silver, eric kalb eftr, halmstad 1938.

Invändig förgyllning. Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål med lock. Höjd 9-24 cm. Vikt totalt 975 gram.

Smärre slitage, gräddkanna med buckla. Senare gravyr.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
3 500 SEK