Möbler Skåp & Byråar
1324848

Sekretär, sengustaviansk, omkring år 1800.

Fanerad med mahaogny. Två lådor samt skrivklaff med bakomliggande lådinredning. Draghandtag och nyckelskylar av mässing. Bredd 99.5, djup 44 höjd 119 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Smärre skador. Fanerbortfall. Fläckar. Fanerskador. Renoverad. Kompletterad. Skador. Delar saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N6
Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

750
74
88
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
2 aug 21:27
750 SEK
27 jul 15:34
700 SEK