Ljuskrona med löstagbara ljusarmar för sex ljuspunkter i glas samt löstagbara dekorarmar i glas. Elektrifierad. Märkt "Made in Italy". Diameter 55, höjd med upphängning circa 100 cm.
Smärre slitage. Smärre nagg. Ej funktionstestad. Skärmar ej ursprungliga. En dekordel lös.