1325126

Aappo Härkönen (Kaino Lemmikki Härkönen)

(Finland, 1912-1991)
Aappo härkönen, hårgarnsmatta, mattokutomo, finland, 1950/60-tal, ca 242x149 cm.

Aappo Härkönen, hårgarnsmatta, Mattokutomo, Finland, 1950/60-tal, ca 242x149 cm.

Dubbelsidig, geometrisk figur i grönt och orange.

Vikveck. Slitage. Smärre fläckar och skador.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - M5
Mikael Nygård
Mikael Nygård

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
1 dag 22 timmar
125
1 280
147
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 135 EUR. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
23 jul 16:56
125 EUR