Design Övrigt
1325147

Carl-Harry Stålhane

(Sverige, 1920-1990)
Carl-harry stålhane, fat, skål och vas, stengods, signerade, rörstrand.

Carl-Harry Stålhane, fat, skål och vas, stengods, signerade, Rörstrand

Fatets diamater 23 cm, höjd 5 cm. Skålens höjd 6,5, diamater 12 cm. Vasens höjd 13 cm.

Vasens mynning en obetydligt nedslipad. Smärre slitage.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z9
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö / Private Sales
+46 (0)739 40 08 09

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK