Gunilla Lantz, halssmycke i silver med ett förgyllt ägg.
Tillverkad av Gunilla Lantz inför Fabergéutställningen 1997. Stämplad Lantz, Stockholm 1997. Innerdiameter ca 14 cm. Ägg längd ca 2 cm. Vikt 34 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 500 SEK