Sven Wejsfelt, vaser, 4 st och skålar, 2 st, Gustavsbergs studio.
Stengods med olika glasyrer i beige, blått och rött. Signerade SWen och med studiohanden. Daterade -80, -81, -84, -85 och -92. Skålarnas diameter 9 - 9,5 cm. Vasernas höjd 13 - 15,5 cm.
Mindre märken.