Design Övrigt
1325649

Sven Wejsfelt

(Sverige, 1930-2009)
Sven wejsfelt, vaser, 4 st och skålar, 2 st, gustavsbergs studio.

Sven Wejsfelt, vaser, 4 st och skålar, 2 st, Gustavsbergs studio.

Stengods med olika glasyrer i beige, blått och rött. Signerade SWen och med studiohanden. Daterade -80, -81, -84, -85 och -92. Skålarnas diameter 9 - 9,5 cm. Vasernas höjd 13 - 15,5 cm.

Mindre märken.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V5
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
2 000
197
232
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
10 sep 17:15
2 000 SEK
5 sep 5:40
1 800 SEK
3 sep 11:54
300 SEK