Cesar Klein, dräktskisser, 7 st, blandteknik, från Shakespears Trettondagsafton/twelfth night, signerade.
Trettondagsafton/Twelfth night. Dräktskisser för bl.a. karaktärerna Curio, Malvolio samt Orsino. Även skisser på baksidan av bladen föreställandes arkitektur/kulisser. Bladstorlek bredd ca 17-23, höjd ca 29-37 cm.
Oramade. Gulnad. Vikveck. Smärre slitage och skador.