Design Möbler
1325944

Arne Norell

(Sverige, 1917-1971)
Arne norell, öronlappsfåtölj med fotpall, 1900-talets slut.

Arne Norell, öronlappsfåtölj med fotpall, 1900-talets slut.

Stomme av ek. Fast stoppad textilklädsel. Lös sittplymå. Lös plymå även i pallen. Etikettmärkt. Fåtölj: sitthöjd ca 46, bredd 88 cm. Pall: längd 70, bredd 50, höjd 40 cm.

Smärre skador och träbortfall i träet i sargen. Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H64
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
4 000
391
460
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
19 jul 17:56
4 000 SEK
19 jul 17:56
3 800 SEK
19 jul 17:55
3 600 SEK
19 jul 17:55
3 400 SEK
19 jul 17:54
3 200 SEK