Aldo Londi, Bordslampa samt fat, 3 st, keramik, "Rimini blu", Bitossi, Italien, 1900-talets mitt.
Bordslampans total höjd 47 cm. Fatens diameter 12-15-27 cm.
Åldersrelaterat slitage. Glasyrmistor. Nagg. Skada på lampan. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10