Design Möbler
1326338

Hans J Wegner

(Danmark, 1914-2007)
Hans j wegner, bokhylla, ry möbler, danmark, 1957.

Hans J Wegner, bokhylla, Ry Möbler, Danmark, 1957.

Fanerad med teak och ek. Två flyttbara hyllplan. Märkt med stämpel på bakstycket och daterad 17 december 1957. Bredd 100, djup 33, höjd 109 cm.

Fanerskador. Smärre slitage. Märken. Fyra brännmärken under ena hyllplanet.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
2 500 SEK