Design Konstglas
1326400

Edward Hald

(Sverige, 1883-1980)
Edward hald, skål, glas, slipgraal, orrefors, signerad.

Edward Hald, skål, glas, slipgraal, Orrefors, signerad.

Dekor av spiralvridna ränder i violett. Signerad Orrefors Sweden S.Graal nr 9360 Edvard Hald. Höjd 18 cm, diameter 23,5 cm.

Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
4 000 SEK