Design Konstglas
1326402

Mona Morales-Schildt

(Sverige, 1908-1999)
Mona morales-schildt, vas, glas, "ventana", kosta.

Mona Morales-Schildt, vas, glas, "Ventana", Kosta.

Signerad Kosta SS 279. Underfång i bärnstensfärg, höjd 16,5 cm.

Smärre slitage. Invändig beläggning.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
2 500 SEK