Design Konstglas
1326659

Lalique, skål på fot samt skål, två delar glas, Frankrike 1900-talets senare del

Lalique, skål på fot samt skål, två delar glas, frankrike 1900-talets senare del.

Skål på fot delvis frostad med dekor av småfåglar och grenar. Höjd 12, diameter 11,5 cm. Mindre skålen höjd 4,5 , diameter 10 cm. Båda märkta Lalique France.

Smärre slitage. Skål på fot med smärre nagg.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V8
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK