1326929

Stig Lindberg

(Sverige, 1916-1982)
Stig lindberg, vaser 4 st. gustavsberg olika årtal, s.k. drejargods och gustavsbergs studio.

Stig Lindberg, vaser 4 st. Gustavsberg olika årtal, s.k. drejargods och Gustavsbergs studio.

Olika glasyrer. Höjd 10-38 cm

Den höga vasen nedslipad. Brun vas med obetydlig mynningsnagg. Obetydligt ytslitage.

Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö / Private Sales
+46 (0)739 40 08 09

Utropspris
2 500 SEK