Silver Övrigt
1327051

Gräddsnipa, silver, tyskland, samt gräddkanna, silver, Johan Petter Grönvall, -Stockholm, 1827.

Gräddsnipa, silver, tyskland, samt gräddkanna, silver, johan petter grönvall, -stockholm, 1827.

Gräddsnipan stämplad med månskäran samt svenska importstämplar, 17 cm. Gräddkannan med godronnerad dekor och invändigt förgylld, höjd 11,5 cm. Vikt 385 g.

Smärre slitage. Fläckar. Smärre bucklor.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
2 500 SEK