Gräddsnipa, silver, tyskland, samt gräddkanna, silver, Johan Petter Grönvall, -Stockholm, 1827.
Gräddsnipan stämplad med månskäran samt svenska importstämplar, 17 cm. Gräddkannan med godronnerad dekor och invändigt förgylld, höjd 11,5 cm. Vikt 385 g.
Smärre slitage. Fläckar. Smärre bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.