Ingegerd Silow, matta, rölakan, ca 231 x 169 cm, signerad IS.
Rödmelerad botten med tre stora polykroma medaljonger och stiliserade blommor.
Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna med obetydliga skador, ställvis skadade fransar, flera saknas.