Stengods, 2 delar, Sverige, bl.a. Lisa Larson, 1900-talets andra hälft.
Figurin föreställande en katt. Målat och delvis glaserat stengods. Höjd 13 cm.
Väggrelief. Delvis glaserad med dekor av fiskar, groda och näckros. Etikettmärkt. 22 x 22 cm.
Smärre slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.