Skrin med reliefdekor av frukter, silver 800, 14 x 10,5 cm.
Ovala dosor ett par, silver 800, längd 3,5 cm.
Dosa/litet skrin med tassfötter, Birmingham, längd 8,5 cm.
Dosa silver 800, invändigt förgyllt, 8,5 x 6,5 cm.
Dosa för hänge, England, 4,5 x 5,5 cm.
Oval dosa med putti, silver 800, längd 6,5 cm.
Vikt totalt 625 gram.
Smärre bucklor och slitage.