Toalettset, 7 delar, silver och glas, bl.a Sjögren Ab Juvelerare Oscar, Göteborg, 1920.
Slipat glas och silver. Monogram "SR". Svenska importstämplar. Bestående av:
Handspegel, 26 cm.
Klädborste, 18 cm.
2 flaskor, 12 cm.
2 små burkar, 5 cm.
Lång ask, 23 cm.
Smärre slitage. Spegeln något böjd. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.