Glas Övrigt
1327554

Toalettset, 7 delar, silver och glas, bl.a Sjögren Ab Juvelerare Oscar, Göteborg, 1920.

Toalettset, 7 delar, silver och glas, bl.a sjögren ab juvelerare oscar, göteborg,  1920.

Slipat glas och silver. Monogram "SR". Svenska importstämplar. Bestående av:
Handspegel, 26 cm.
Klädborste, 18 cm.
2 flaskor, 12 cm.
2 små burkar, 5 cm.
Lång ask, 23 cm.

Smärre slitage. Spegeln något böjd. Nagg.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK