18K guld. Stämplad VP, Mariestad 1929. Längd ca 7,5 cm. Vikt 5 gram. Med etui.
Åldersrelaterat slitage. Möjligen omarbetad. Nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10