Golvlampa, bestående av olika delar från 1900-talet.

Kupdelen är en Aga-gaslampa från ett ånglok, står på tripodfot i trä med mässingsbeslag. Justerbar höjd. Max höjd ca 193 cm.

Omarbetad / renoverad. Något lösa åtdragningsdelar. Slitage. Färgbortfall. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis

Utropspris
400 EUR