Matservis, 74 delar, Wedgwood Stratford Edme, England

Dekor med murgröna.

19 assietter diameter ca 18 cm
12 djupa tallrikar, diameter ca 24 cm
12 mindre tallrikar, diameter ca 23 cm
24 tallrikar, diameter ca 27 cm
2 såssnipor med ovala fat, längd ca 24 cm
3 fat, två ovala, ett runt
Gräddkanna, höjd ca 10 cm
Terrin, höjd ca 18 cm

Slitage. Sprickor. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK