Keramik & Porslin Serviser
1327869

Matservis, 74 delar, Wedgwood Stratford Edme, England

Matservis, 74 delar, wedgwood stratford edme, england.

Dekor med murgröna.

19 assietter diameter ca 18 cm
12 djupa tallrikar, diameter ca 24 cm
12 mindre tallrikar, diameter ca 23 cm
24 tallrikar, diameter ca 27 cm
2 såssnipor med ovala fat, längd ca 24 cm
3 fat, två ovala, ett runt
Gräddkanna, höjd ca 10 cm
Terrin, höjd ca 18 cm

Slitage. Sprickor. Nagg.

Klubbat pris
3 000
296
348
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
13 sep 11:09
3 000 SEK
13 sep 11:09
2 800 SEK
13 sep 11:09
2 600 SEK
13 sep 11:09
2 400 SEK
13 sep 11:08
2 200 SEK