Karmstolar, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
Bonade stolar med skuren dekor. Kannerlerade ben med hörfleuroner på sargen. Oval stoppad ryggbricka krönt av ros. Fast stoppad sits. Klädda armlän. Sitthöjd 42 cm.
Renoverad. Kompletterad. Skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.