Karmstolar, ett par, barockstil, 1800-talets andra hälft.
Förgyllda och bronserade. Karmar och ben med dekor av akantus, fotkryss och tvärslå med dekor av blomster och girlander. Höjd 110, bredd 66, sitthöjd 47 cm.
Slitage. Färg/dekorbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.