Design Möbler
1328188

Spegel med konsolbord, Swedish Grace, 1920-tal.

Spegel med konsolbord, swedish grace, 1920-tal.

Mörkbetsad björk och björkfaner. Halvmådeformat bord med låda i sargen, sprialsvarvade ben. Spegel med konturerad form och stiliserad musseldekor. Bredd 70, djup 32, total höjd 180 cm.

Fanerskador. Fläckar. Slitage.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK