Mörkbetsad björk och björkfaner. Halvmådeformat bord med låda i sargen, sprialsvarvade ben. Spegel med konturerad form och stiliserad musseldekor. Bredd 70, djup 32, total höjd 180 cm.
Fanerskador. Fläckar. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.