Skrivbord, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1950-tal.
Fanerat med mahogny. Benställning av bok, kopplade ben med mässingsdetaljer vid avslut. Etikettmärkt. Glasskiva medföljer. Längd 99, bredd 65, höjd 87 cm.
Slitage. Märken. Krackelyr. Blekt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.