Design Möbler
1328276

Skrivbord, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1950-tal.

Skrivbord, svenska möbelfabrikerna, bodafors, 1950-tal.

Fanerat med mahogny. Benställning av bok, kopplade ben med mässingsdetaljer vid avslut. Etikettmärkt. Glasskiva medföljer. Längd 99, bredd 65, höjd 87 cm.

Slitage. Märken. Krackelyr. Blekt.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
5 000 SEK