1328531

Eemu Myntti

(Finland, 1890-1943)
Eemu myntti, olja på duk, osignerad.

Eemu Myntti, olja på duk, osignerad.

Annalkande storm. 70,5 x 37,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

"Eemu Myntti", Helsingfors Konsthus, 25.3.-16.5.1982.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
550 EUR