Militaria Övrig militaria
1328599

Bicorne, Sverige, 1900-talets början

Bicorne, sverige, 1900-talets början.

Tillhörande G O Wallenbergs ambassadörsuniform. I ask av lackad plåt märkt G.O.W.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Gustaf och Annie Wallenberg, därefter i arv inom familjen

Utropspris
300 EUR