Gillis Lundgren, Fåtölj/dagbädd "Tajt", för IKEA 1970-tal.

Två lösa plymåer samt löst, flyttbart ryggstöd, klädda i beige canvas.
Plymåmått ca. 84 x 84, 2 st, plus rund ryggkudde.

lukt, fläckar, smuts, slitage.

Utropspris
3 000 SEK