Belysning Övrig
1328909

Båglampsstrålkastare, Suomen Filmiteollisuus, medföljer 2 askar Kino-kolstavar, + och -.

Båglampsstrålkastare, suomen filmiteollisuus, medföljer 2 askar kino-kolstavar, + och -.

Järn och plåt. Runt glas bestående av flera vertikala delar i klarglas ytterom täckta med plastfilm, på sidorna fyra svarta glasrutor. Märkt SF, logotyp för Suomen Filmiteollisuus (Finlands filmindustri).
Circa-mått: höjd 126 cm, totalbredd 96 cm, djup 79 cm. Skärmens diameter 67 cm.

Ej funktionstestad. En svart glasskiva sprucken. Rostangrepp. Åldersrelaterat bruksslitage.

Proveniens

Rundradion Ab:s/ Yle:s rekvisitasamlingar.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
300 EUR