1329221

Matta, slätväv, ca 189 x 136,5-139,5 cm, signerad ILS.

Matta, slätväv, ca 189 x 136,5-139,5 cm, signerad ils.

Ljusmelerad botten med polykrom stiliserad blomranka. Bred grönmelerad bård med stiliserade blommönster.

Något slitage och smutsig, fläckar. Långsidorna med smärre trampveck.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Utropspris
2 500 SEK