Silver Bestick
1329290

Resebestick, 5 delar, silver, Finland 1800-tal.

Resebestick, 5 delar, silver, finland 1800-tal.

Kniv, Fredrik Tiander, Lovisa 1846, längd 24,4 cm.
Kniv, Johan Edvard Fagerroos, Helsingfors, längd 16 cm.
2 skedar samt gaffel, Olof Robert Lundgren, Åbo 1862, längd 18,7, 22 samt 21 cm.
Total vikt 281 gram.
I originaletui 28 x 7 x 4 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L22
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 800
176
207
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
15 jul 8:48
1 800 SEK
15 jul 8:48
1 500 SEK
13 jul 16:42
1 000 SEK