Konst Contemporary
1329527

Kirsten Ortwed

(Danmark, Född 1948)
Kirsten ortwed, objekt signerad och numrerad 2/8.

Kirsten Ortwed, objekt signerad och numrerad 2/8.

"Trap", multipel, utgiven av Tidningen Material på tidigt 1990-tal. Bivax, gummi, kedja och nyckelbricka.
Diameter per del ca 14 cm. Kedjans längd 117 cm.

Repor och märken i de delar som är gjorda av vax.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

1 000
99
116
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
3 sep 22:17
1 000 SEK