Ole Lynggaard, Charlotte Lynggaard, halskedjor, två stycken med färgstenar och pärlor
Lås stämplat C.L. 18K vitguld, diameter ca 10 mm, vikt 2,9 gram. Längder collier ca 43 cm.
Bruksslitage.