Design Övrigt
1329892

Carl Malmsten

(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, golvlampor, ett par, "staken", 1900-talets andra hälft.

Carl Malmsten, golvlampor, ett par, "Staken", 1900-talets andra hälft.

Björk. Höj- och sänkbar. En ljuspunkt. Textilklädda skärmar medföljer. Brännmärkt CM. Höjd 132 cm.

Smärre slitage. Märken. Fläckar. Ej funktionstestad.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
4 000 SEK