Nils Kölare, olja på duk, signerad och daterad 1976.
"Formello". 80 x 99 cm.
Ett litet hål i duken, ca. 3mm, i nedre högra hörnet av duken. En del ytsmuts. Några tryckskador.
Galerie Aronowitsch, Stockholm.
Galerie Aronowitsch, Stockholm, utställning jan-feb 1976.