Invändigt förgylld, med uppsvängd hänkel samt randdekor. Höjd 10,5 cm. Vikt 102 g.
Smärre slitage. Lagning på handtagets nedre fäste.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10