Förgylld och bronserad, delvis bemålad. Rektangulär med dekor av pastellage i form av bl.a. fruktgirland, egyptiserande huvuden. Höjd 124, bredd 56 cm.
Senare bronsering. Senare målning. Dekorbortfall. Slitage. Lösa delar medföljer.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.