Cigarettetui, silver, med miniatyrmålning, Wien Österrike, omkring år 1900.
Invändigt förgylld. Med infälld miniatyrmålning. Dekor av emalj längs lockets kant. Ej identifierbar tillverkarstämpel. Längd 11.5, bredd 8, höjd ca 1.5 cm. Totalvikt 206 gram.
Smärre slitage. Smärre repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.