Design Konstglas
1331008

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel nyman, vas, signerad g. nyman nuutajärvi notsjö.

Gunnel Nyman, vas, signerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö.

Klart glas. Med musch. Signering med syrapenna. Höjd 12 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Otydlig signatur.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR