Stomme av patinerad mässing, lampskärm av alabaster. Tre ljuspunkter. Höjd ca 73 cm.
Slitage, lampskärm med lagning. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10