Silver Bägare & Skålar
1331364

Te- och kaffeservis, 4 delar, silver, Tyskland 1900-talets första hälft.

Te- och kaffeservis, 4 delar, silver, tyskland 1900-talets första hälft.

Servis bestående av kaffekanna, tekanna, gräddkanna och sockerskål. Kaffekannans höjd 24,5 cm, sockerskålens bredd inkl hänklar 16 cm. Sammanlagd vikt ca 2270 g.

En isoleringsring saknas. Invändigt sedvanligt bruksskick. Ett lock sluts inte tätt.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V1
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 500 EUR