Silver Bägare & Skålar
1331387

J. Henrik Frodell, saltkar, ett par, silver, Stockholm, 1791

J. henrik frodell, saltkar, ett par, silver, stockholm, 1791.

Oval form med uppsvängda hänklar på fyrkantig fot. Dekor av pärlstav samt medaljonger i relief. Delvis förgyllda. Längd 13 cm. Vikt 194 g.

Smärre slitage. Bristning.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
4 000 SEK
Rekommendationer