Belysning Taklampor
1331615

Takkrona, Murano, 1900-talets mitt.

Takkrona, murano, 1900-talets mitt.

Klart glas med guldspån. Glasad stomme, sex svängda armar med avslutande ljuspunkter, hylsor i papp. Diameter ca 47 cm, glasstommen 35 cm, exkl upphängningsked och takkopp i mässing.

Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
300 EUR