Konst Klassisk svensk konst
1331626

Rikard Lindström

(Sverige, 1882-1943)
Rikard lindström, olja, signerad och daterad.

Rikard Lindström, olja, signerad och daterad.

Tidig vår i skärgården. Dukens baksida med aktstudie samt intyg av Gustaf Jeansson. 52.5 x 67.5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
3 000 SEK